Saturday, May 18, 2024
HomeLajmeKosovaSekuestrohet një armë zjarri dhe municion në Fushë Kosovë

Sekuestrohet një armë zjarri dhe municion në Fushë Kosovë

Policia e Rajonit të Prishtinës, respektivisht zyrtarët e stacionit policor të Fushë Kosovës, mbrëmë rreth orës 23:30, kanë ndaluar një veturë të tipit VW Polo.

Pas një kontrolli të detajuar që i është bërë personit dhe veturës, policia ka arritur që të gjej dhe të sekuestroj: një revole të tipit TT , si dhe 7 fishekë.

I dyshuari, M.H., mashkull 43 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, është shoqëruar në stacionin policor dhe ndaj tij është iniciuar rasti për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments