Monday, November 27, 2023
All countries
698,329,037
Infektuar
Updated on November 27, 2023, 20:40 20:40
All countries
6,943,839
Vdekje
Updated on November 27, 2023, 20:40 20:40
All countries
562,004,447
Sheruar
Updated on November 27, 2023, 20:40 20:40

Shpallje të pavlefshme

Kadri Berisha shpallë të pavlefshme diplomën e Shk.Mesme Teknike"Gani Qavderbasha"Prizren. Edon Abazaj shpallë të pavlefshme diplomën e Shk.Mesme Teknike"Shaban Spahija"Pejë. Fakete Maraj shpallë të pavlefshme duplikatin...

“PDK’ja janë babat” të rinjtë ngacmojnë Kurtin e Osmanin

Kryeministri Kurti ka qeshur me këtë ‘provokim’ të disa të rinjve, ndërsa Presidentja Osmani i ka injoruar ata. Ngacmimet i kanë dëgjuar edhe Komandanti i...

U gjet i shtrirë në rrugë në lagjen Emshir në Prishtinë, mjekët konfirmojnë vdekjen e 29-vjeçarit

Ditën e sotme një person është gjetur i shtrirë në rrugë në lagjen Emshir në Prishtinë. I njëjti është dërguar në QKUK për trajtim...

Aksident në afërsi të konvikteve në Prishtinë, dy persona të lënduar

Dy persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku në afërsi të konvikteve në Prishtinë. Aksidenti ka ndodhur mes dy automjeteve, teksa të lënduarve...

Stoltenberg thotë se NATO po shqyrton nëse shtimi i trupave në Kosovë duhet të jetë më afatgjatë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të hënën se aleanca do të bëjë çdo gjë që nevojitet për të ruajtur qëndrueshmërinë në...

Lirohet kosovari që u arrestua në Serbi, avokati thotë se u ndalua për kartelën e UÇK-së së babait të tij

Kushtrim Bytyqi, bashkatdhetar që po kthehej nga Gjermania në Kosovë, është liruar pas arrestimit nga autoritetet serbe. Bytyqi i liruar tashmë është rrugës për në...

Sport

“Dueli titanësh”, Man City – Liverpool: Formacionet e mundshme

Xhiro-ja e 13-të e Premier Leagues hapet sot me një super derbi anglez. Dy rivalët më të mëdhenj viteve të fundit, Manchester City dhe Liverpool...

Kosova synon ta përmbyllë me fitore kampanjën për Euro 2024, përballet me Bjellorusinë në ‘Fadil Vokrri’

Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvilloj ndeshjen e fundit në kampanjën kualifikuese për Euro 2024. Dardanët kanë dështuar të kualifikohen nga Grupi I, përkundër se...

Fillon ndeshja, fillon festa

Teknologji

Pse po mbinxehet iPhone 15-shi?

Apple ka thënë se një gabim në sistemin e saj operativ dhe përditësimet e aplikacioneve sikurse Instagram kanë ndikuar tek mbinxehja e modelit iPhone...

Kultura

Kuzhina

Tortë me kumbulla dhe arra – një ëmbëlsirë e vërtetë vjeshte

E shkriftë, e lëngshme dhe kaq e parezistueshme Përbërësit: – 3 vezë më të mëdha apo 4 më të vogla, – 2 filxhanë grizë, – 2 filxhanë miell, –...

Puding me fara chia, kakao dhe banane

Ekonomi

Ekonomia e Kosovës ka një nivel të ulët të prodhimit dhe konkurrueshmërisë, çka e bën atë shumë të varur nga mallrat e importit. Por...

Kuriozitetet

Shendetësi

Bota

Lajmi i fundit

Ekonomi