Friday, April 19, 2024
HomeLajmeKosovaMushkolaj: Veç Vjosa Osmani mund të shkruajë për Betejën e Koshares pa...

Mushkolaj: Veç Vjosa Osmani mund të shkruajë për Betejën e Koshares pa e përmendur UÇK-në

Analisti Imer Mushkolaj përmes një shkrimi në llogarinë e tij në facebook, ka reaguar ndaj presidentes së zgjedhur, Vjosa Osmanit.

 

Mushkolaj ka thënë se vetëm Vjosa Osmani mund të shkruajë për betejën e Koshares pa e përmend Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).

“Veç Vjosa Osmani mundet me shkru për Kosharen pa e përmend UÇK’në”, ka thënë Mushkolaj në facebook.

Veç Vjosa Osmani mundet me shkru për Kosharen pa e përmend UÇK’në 😡

Posted by Imer A. Mushkolaj on Friday, April 9, 2021

Osmani përmes një shkrimi në facebook kujtoi thyerjen e kufirit shqiptaro-shqiptar dhe përmendi Betejën e lavdishme të Koshares. Megjithatë në statusin e saj nuk u përmend fare UÇK-ja.

Ndërsa nga Presidenca, Bekim Kupina ka thënë se Osmani e ka përmendur UÇK-në në fjalimet e saj dhe nuk ka asnjë telashe.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments