Saturday, June 19, 2021
HomeTop LajmetKurti sot në Bruksel, takohet për herë të parë me Vuçiqin!

Kurti sot në Bruksel, takohet për herë të parë me Vuçiqin!

Kryeministri i Republikës, Albin Kurti pritet që të ketë në Bruksel të ketë një darkë pune me liderët e Ballkanit Perëndimor.

Takimi joformal, i ftuar nga shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell, po vlerësohet pozitiv në përmirësimin e marrëdhënieve bilaterale mes shteteve.

Shefi i qeverisë kosovare do të zhvillojë për herë të parë takim me presidentit serb, Aleksandër Vuçiq.

Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu deklaroi për Indeksonline se takimi nuk do t’i paraprijë rifillimit të dialogut.

“… por vetëm do t’i shërbejë komunikimit dhe diskutimit të të gjithë liderëve të rajonit me BE-në, për interesat e përbashkëta”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments