Tuesday, May 21, 2024
HomeLajmeKQZ miraton rezultatin e zgjedhjeve në Kukës, dy mandate për PD-në –...

KQZ miraton rezultatin e zgjedhjeve në Kukës, dy mandate për PD-në – një për PS-në

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar tabelën e rezultateve për zgjedhjet në Qarkun e Kukësit.

Ky qark ka tre mandate dhe janë të ndara dy për PD-në dhe një për PS-në.

Në radhët e demokratëve e ka fituar mandatin Flamur Hoxha dhe Isuf Çelaj dhe për Partinë Socialiste Gerta Duraku.

“Miratohet tabela e rezultateve për subjektet zgjedhore për zonën zgjedhor Qarku Kukës, zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë 25 Prill 2021, sipas lidhjes, miratimi për subjektet politike dhe për kandidatet për deputet në këtë qark. Po bëj me dije vetëm rezultatet për subjektin. Sipas tabelës së miratuan numri i zgjedhësve që kanë miratuar në këtë qark janë 40894 zgjedhës. Fletëvotimi të pavlefshme janë 2188”, ka thënë Celibashi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments