Monday, June 27, 2022
HomeLajmeKështu duket Thumana pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit

Kështu duket Thumana pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit

Në tërmetin tragjik të ndodhur më 26 nëntor të vitit 2019 si pasojë humbën jetën 51 persona dhe u plagosën mbi 1000 të tjerë.

Tërmeti shkaktoi dëme të mëdha materiale dhe shembjen e qindra banesave duke lënë pa strehë shumë familje kryesisht në Thumanë dhe në disa zona të Durrësit.

Shqipëria u trondit nga një tërmet me magnitudë 6.4 të shkallës rihter la një plagë të pashërueshme për familjet dhe të afërmit e 51 viktimave të tij. Mbi 200 mijë persona u preken direkt nga dëmet që la pas. Shqipëria u kthye menjëherë në qendër të raportimeve të mediave botërore.

Sot dy vjet më pas, Thumana e cila u shkatërrua nga tërmeti tashmë ka marrë një pamje tjetër.

Thumana para tërmetit:

Thumana pas tërmetit:

Elvis Naçi/ Facebook

 

 

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments