Wednesday, June 12, 2024
HomeBotaBritanikët shijojnë ditën e parë të ‘lirisë’, mbushen dyqanet, kafiterit e sallonet...

Britanikët shijojnë ditën e parë të ‘lirisë’, mbushen dyqanet, kafiterit e sallonet e ondulimit

Britanikët sot filluan ‘Dymbëdhjetin e Lavdishëm’ në stilin e tyre, me pijet , radhë të gjata që formonin jashtë dyqaneve dhe qytetarë që vinin në radhë për një prerje flokësh të gjatë të vonuar ose udhëtim në palestër.

Temperaturat e ftohta duket se po bëjnë pak për të zbutur entuziazmin për lehtësimin e bllokimit në Angli, e cila po sheh kopshte birre, dyqane, parukiere dhe palestra që bashkohen me bibliotekat, kopshtet zoologjike dhe sallonet e thonjve në rihapjen.

Disa klientë të etur madje u turrën në pubet në mesnatë ndërsa ata vërshuan në kopshtet e birrës, minutat e kufizimeve u lehtësuan – pavarësisht temperaturave që ulen në -5C.

Një radhë e gjatë u pa jashtë Oak Inn në Coventry e cila është e hapur deri në orën 6 të mëngjesit, duke ofruar pica dhe qebapë gjatë gjithë natës për argëtuesit e etur.

Ndërkohë në Kentish Belle në Bexley Heath, grupe prej gjashtë vetash u dyndën në hapjen e saj në 12 të mëngjesit për të kapur një pintë të hershme.

Të tjerët kishin përparësi të ndryshme dhe u drejtuan drejt floktarëve për të rregulluar flokët e tyre të bllokuar pas muajsh izolimi.

Disa estetistë madje vizituan shtëpitë e klientëve të tyre për trajtime shumë të nevojshme të tilla si tiganët me spërkatje pasi ora goditi mesnatën.

Boris Johnson mbrëmë u bëri thirrje Britanikëve të ‘sillen me përgjegjësi’ pasi ata përdorin sa më shumë rregullat e reja.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments