Monday, July 15, 2024
HomeLajmeVuçiq: Serbia nuk mundet dhe nuk duhet ta njohë Kosovën

Vuçiq: Serbia nuk mundet dhe nuk duhet ta njohë Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka komentuar “Non-Paper” që po qarkullojnë në lidhje me zgjidhjen e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Sipas tij, Serbia nuk mund të pranoj asnjë “Non-paper” që përfshin pranimin e pavarësisë së Kosovës.

 

“Serbia nuk mund dhe nuk duhet të pranoj njohjen e Kosovës”, u shprehë Vuçiq para gazetarëve sot, raporton Kurir.

 

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments