Tuesday, April 16, 2024
HomeTop LajmetMe pankarta “Ne nuk jemi rob por punëtorë”, protestojnë ndaj aeroportit të...

Me pankarta “Ne nuk jemi rob por punëtorë”, protestojnë ndaj aeroportit të Prishtinës

Me pankarta në duar dhjetëra qytetarë kanë protestuar ndaj menaxhmentit të aeroportit të Prishtinës “Adem Jashari”.

“Ne nuk jemi rob por punëtorë”, “Aeroporti është djersa dhe shëndeti ynë”, “Stop diskriminimit”, ishin disa nga mbishkrimet e vendosura në pankarta.
“Nuk e meritojnë që punëtorët e Adem Jasharit janë të larguar nga puna, e papranueshme që shteti nuk ka reaguar. Kërkojmë që institucionet të merrem me neve, përndryshe protestat do të jenë më të radikalizuara. Ne nuk do të heshtim asnjëherë”, u tha në protestë.

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments