Friday, April 19, 2024
HomeLajmeShqipëriVdes nga COVID-19 gazetarja e njohur shqiptare

Vdes nga COVID-19 gazetarja e njohur shqiptare

Një tjetër gazetare e humbi betejën me Covid-19. Gazetarja e mirënjohur nga Shkodra, Anila Dushi nuk arriti ta fitojë këtë luftë me virusin.

Dushi është një gazetare e njohur në Shkodër, por edhe në Shqipëri me një karrierë të pasur, ku ka punuar në mediat lokale dhe kombëtare, raporton TopChannel.

Kolegu i saj, gazetari Ardi Hoti dha njoftimin në Facebook duke shkruar: “Covidi na mori nje nga gazetaret qe pervec nje kolege e mike e mire u kthye ne nje “nene” te dyte me keshillat qe i jepte cdo kolegu gazetare .Pothuajse i gjithe brezi i ri gazetareve ne Shkoder u rrit ne kompjuterin Tend .Ne ate kompjuter gjenden fotot e gazetareve qe kur ishin “femije” e derisa u bene me femije.E veshtire per kedo ti thot lamtumire Anila Dushit.”

 

Reklamë
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments