Monday, July 15, 2024
HomeLajmeShqipëriVala e të nxehtit “kaplon” Shqipërinë, temperaturat maksimale gjatë ditës deri në...

Vala e të nxehtit “kaplon” Shqipërinë, temperaturat maksimale gjatë ditës deri në 35°C

MeteoAlb ka njoftuar se Shqipëria do të mbetet sot nën ndikimin e motit të kthjellët dhe relativisht të nxehtë.

Pas mesditës priten kalime vranësirash nëpër territor, ku më të theksuara do të jenë në zonat malore duke krijuar mundësi për reshje të pakta dhe të izoluara në skajin verior.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë në të dy vlerat ekstreme, duke u luhatur nga 11°C vlera minimale deri në 35°C maksimalja.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments