Saturday, July 13, 2024
HomeLajmeKosovaTakimet e Presidentes me amerikanët, Sadriu: Po e forcon marrëdhënien strategjike me...

Takimet e Presidentes me amerikanët, Sadriu: Po e forcon marrëdhënien strategjike me SHBA “në përputhje me vullnetin qytetar”

Prindon Sadriu, bashkëshorti i Osmanit, ka thënë se presidentja ka pasur komunikim intensiv me aleatë në prag të samitit të NATO’s.

Ai ka thënë se brenda më pak se 3 javësh janë zhvilluar këto aktivitete:

– Letër Presidentit Biden

– Takim me Zëvendës Presidenten, Kamala Harris

– Takim me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken

– Takim me Këshilltarin për Siguri Kombëtare, Jake Sullivan

– Takim me Drejtorin e Lartë për Evropë në Këshillin e Sigurisë Kombëtare, Ambasador Mike Carpenter

– Takim me Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit, Jim O’Brien.

Sadriu ka thënë se presidentja Osmani “po forcon marrëdhëniet strategjike mes Kosovës dhe ShBA-së në përputhje me vullnetin qytetar, duke siguruar mbështetje të vazhdueshme për të ardhmen e Kosovës”.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments