Monday, July 15, 2024
HomeBotaStuhia e fuqishme godet Kinën, publikohen pamjet kur era rrotullon avionin

Stuhia e fuqishme godet Kinën, publikohen pamjet kur era rrotullon avionin

Të paktën 11 persona humbën jetën dhe 102 u raportuan të lënduar si pasojë e një stuhie që goditi Kinën lindore.

Sipas BBC, persona e vdekur thuhet se ranë në lumin Yangtze ose u goditën nga rënia e pemëve dhe rënia e shtyllave të energjisë.

11 personat e vdekur ishin në një anije peshkimi që u përmbys. Dy persona u shpëtuan, por nëntë të tjerë janë ende të zhdukur.

Një video tjetër tregon një avion të madh pasagjerësh që rrotullohet nga erërat, derisa qëndron i parkuar në pistën e aeroportit të qytetit.

 

 

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments