Sunday, June 23, 2024
HomeSportBroja shënon golin e 10-të në Eredivisie

Broja shënon golin e 10-të në Eredivisie

Armando Broja po vazhdon me formë të lartë në Holandë.

 

Broja arriti të shënojë golin e 10-të në ligën holandeze, “Eredivisie” kundër skuadrës Zwolle.

Në fakt, Broja shënoi edhe golin e dytë në këtë takim, por që goli iu anulua nga sistemi VAR.

Broja është bërë lojtari i dytë i Chelseat që shënon më shumë se 10 gola në Eredivise.

Lojtari i parë që kishte arritur këtë shifër ishte Lewis Baker, ndërsa Mason Mount kishte shënuar tetë gola në sezonin 2018-19.

Reprezentuesi i Shqipërisë ka arritur tani kuotën e 10 golave dhe dy asistimeve.

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments