Tuesday, April 16, 2024
HomeLajmeSot mblidhen tri komisione parlamentare

Sot mblidhen tri komisione parlamentare

Në Kuvendin e Kosovës sot do të mbahen mbledhjet e tri komisioneve parlamentare.

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Petrit Ajeti raporton në Komisionin për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë.

Në orën 10, ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati raporton në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere.

Kurse, Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione njofton lidhur me çështjen e përfundimit të akteve nënligjore në bazë të Ligjit për mbrojtjen e fëmijës. Të ftuar janë përfaqësuesit e MASHTI-t, MD-së dhe KGJK-së.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments