Saturday, June 19, 2021
HomeTop LajmetParashikimi i motit për sot: Reshje shiu dhe bubullima

Parashikimi i motit për sot: Reshje shiu dhe bubullima

31.05 – Freskët, me vransira dhe intervale me diell.  Pasdite dhe në mbrëmje priten rrebeshe shiu dhe bubullima.  Në mbrëmje vende-vende me riga shiu.

1.06 – Mbetet freskët, me vransira dhe intervale me diell.  Në mëngjes riga lokale shiu.  Pasdite mundësi për rrebeshe shiu e bubullima.  Në mbrëmje kthjellime.

2.06 – Pas mëngjesit të freskët, ditën me vransira dhe intervale me diell.  Vende-vende mundësi për riga shiu.

3.06 – Pjesërisht vranët e më ngrohtë.

4.06 – Kryesisht me diell e ngrohtë.

Temperaturat e ajrit fillimisht do të jenë të ulëta, e më pas rriten përreth vlerave mesatare.    Minimalet lëvizin ndërmjet 6C e 9C, e maksimalet nga 16C, në fillim të javës, rriten deri në 23C, ditën e premte.

Era do të fryj e lehtë dhe mesatare kryesisht nga krahu verior 3-11m/s.

Shtypja atmosferike luhatet përreth vlerave normale, e më pas me tendencë të rritjes.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments