Monday, May 20, 2024
HomeLajmeOsmani: FSK-ja e gatshme të ecë në drejtim të anëtarësimit në NATO

Osmani: FSK-ja e gatshme të ecë në drejtim të anëtarësimit në NATO

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani , ka pritur në takim Komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama dhe gjeneralët e FSK-së.

Osmani i ka ofruar mbështetje FSK-së, duke thënë se ushtria e vendit është e gatshme të ecë në drejtim të anëtarësimit në NATO.

“Në radhë të parë për të ju dhënë mbështetje në punën e tyre në mbrojtje të vendit tonë e mbi të gjitha në mbrojtje të sigurisë. FSK do të vazhdon të jetë shembull i besueshmërisë që qytetarët e kanë në raport me ta. Ushtria jonë është e gatshme të ecë në drejtim të anëtarësimit të NATO-s, tash e tutje si komandante supreme, u ofrojë gjithë mbështetjen time që sa më parë të bëhet i mundur tranzicioni i FSK-së”, th ajo.

Gjenerallejtënant Rrahman Rama tha se FSK-ja do t’i kryej të gjitha obligimet për anëtarësim në NATO.

“Është obligim i joni që të kemi një bashkëpunim dhe drejt rrugës së tranzicionit, me angazhimin e të gjithëve pa diskutim ne do t’i kryejmë të gjitha obligimet tona dhe faza e tranzicionit është sfidues”, tha Rama.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments