Wednesday, June 12, 2024
HomeLajmeMaqedoni e Veriut: 51 viktima dhe 1 mijë e 302 raste të...

Maqedoni e Veriut: 51 viktima dhe 1 mijë e 302 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut nga 4 mijë e 438 testime të bëra 1 mijë e 302 persona rezultuan pozitivë me COVID-19.

 

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit 51 pacientë me koronavirus kanë humbur jetën.

Ndërsa nga ky virus janë shëruar 626 pacientë.

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments