Saturday, June 12, 2021
HomeLajmeKosovaLutfi Zharku i kundërvihet Përparim Ramës: Unë jam partiak, unë jam LDK

Lutfi Zharku i kundërvihet Përparim Ramës: Unë jam partiak, unë jam LDK

Anëtari i LDK-së, Lutfi Zharku i ka reaguar kandidatit të LDK-së, për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama.

Rama në një emision televiziv tha se është apartiak, anipse do të kandidojë për LDK-në në garën për kryetar të Prishtinës.

“Unë jam apolitik. Nuk jam i anëtarësuar në LDK, por do garojë kandidat i saj. Besoj fuqishëm në Lumirin, i cili po bën reformat e mëdhaja përbrenda LDK’së, e shoh si njeri vizionar, me ide përparimtare, interesi i tij shihet”, deklaroi ai.

Ndërsa, Zharku postoi një fotografi në Facebook, duke i kundërpërgjigjur atij, duke thënë se “është partiak dhe është LDK”.

“Une jam partiak. Une jam LDK”, shkroi Zharku, duke ia bashkangjitur një fotografi të tij.


RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments