Saturday, June 19, 2021
HomeTop LajmetKurti: Për herë të parë Kosova po shërben si vend pritës i...

Kurti: Për herë të parë Kosova po shërben si vend pritës i një ushtrimi të udhëhequr nga ushtria amerikane

Kryeministri Albin Kurti, ka njoftuar për ushtrimet e Forcës së Sigurisë së Kosovës, të udhëhequra nga ushtria amerikane, raporton Express

Kurti ka shkruar në Twitter se për herë të parë Kosova po shërben si vend pritës i një ushtrimi të udhëhequr nga ushtria amerikane.

“Për herë të parë, Kosova po shërben si vend pritës i një ushtrimi të udhëhequr nga ushtria amerikane në territorin e vet. Trupat tona janë duke shfaqur përkushtim dhe profesionalizëm në ushtrime të ndryshme si pjesë e ushtrimit “Defender 21” në Kosovë, Kroaci dhe Shqipëri”, ka shkruar Kurti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments