Thursday, June 13, 2024
HomeUncategorizedKosovarët ia msyjnë Shqipërisë për vikend pas vendimit për mbyllje

Kosovarët ia msyjnë Shqipërisë për vikend pas vendimit për mbyllje

Masat e vëna nga qeveria Kurti  kanë bërë që kosovarët sot t’ia mësyjnë me të madhe Shqipërisë.

Nga pika kufitare e Vërmicë shihen kolona të gjata automjetesh që tanimë kanë marrë rrugën për në Shqipëri për ta kaluar fundjavën.Kjo për shkakun se Kosova aktualisht gjendet nën masa të rrepta anti-COVID19, që përfshijnë mbylljen totale të gastronomisë, përveç me Take Away si dhe  orën policore.

Kësisoj, kosovarët kanë zgjedhur që ditët e fundjavës t’i kalojnë në Shqipëri, pasi që sot në Kosovë edhe ashtu në sektorin publik është ditë pushimi.

Pritjet, në këtë pikë kufitare shkojnë deri në gjysmë ore.

 

 

 

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments