Monday, May 20, 2024
HomeLajmeKjo është çmenduri: Një analist nga Tirana i krahason drejtuesit e UÇK’së...

Kjo është çmenduri: Një analist nga Tirana i krahason drejtuesit e UÇK’së me kriminelin Ratko Mlladiq

Në opionin publik shpesh jepen deklarata me konotacion akuzuese e denigrues ndaj krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), për periudhën e luftës në Kosovë

Një të tillë e ka bërë Shpend Gashi, një analist nga Shqipëria, i cili pa ofruar ndonjë provë ka thënë se krerët e UÇK-së “nuk kanë dallim me kriminelët si Ratko Miladiq”.

“Edhe shqiptarët e Kosovës, ata gjeneralët që kanë bërë Kosovën qorapë, nuk kanë qenë më të mirë sesa Miladiqi, Radojçiqi e të gjithë më rrallë. Kriminelë lufte kanë qenë edhe ata”, ka thënë ai.

Këtë deklaratë akuzuese të Gashit e ka komentuar gazetari Ilir MIrena.

AI ka thënë se personi në fjalë “nuk e ka idenë se çfarë flet”.

“Kthehemi n’tema tonat. Qe nje debill dhe injorant nga Shqiperia, qe s’ja ka haberin çfare flet. Shpend Gashi e paska emrin, dhe prijesit e UÇK’se po i krahason me kriminelin Ratko Mladiq… Po duket si morr i kuq komunist i aradhave partizane te Ramiz Alise ne fund te Luftes se Dyte Botetore ne Kosove. Nejse, me siguri i ka ni vet kosovaret dhe k’ta t’VV’se se çfare flasin per kreret e UÇK’se, e ndoshta s’ka edhe faj”, ka shkruar Mirena, të dielën. /Gazeta Express

 

 

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments