Friday, April 19, 2024
HomeTjeraKuzhinaKifle pa miell: Një vakt ideal nëse jeni në dietë krono ose...

Kifle pa miell: Një vakt ideal nëse jeni në dietë krono ose keto!

Është koha të kujdesemi çfarë hamë dhe kur hamë

Përbërësit:
– 200 g mozzarela;
– 100 g gouda;
– 60 g miell bajameje;
– 1 vezë;
– 100 g djathë krem;
– 120 g proshutë;
– fara liri, qimnon ose susam.

Përgatitja:

Grini djathërat dhe shkrini në avull. Shtoni miell bajameje dhe gatuani brumin.

Përhapni brumin, lyejeni me djathë krem dhe shtoni mbi proshutë.

Pritini në trekëndësha të vegjël dhe mbështillni kiflet.

Qitni sipër susam, fara liri ose qimnon, dhe piqni në 220 gradë Celsius 12 deri në 15 minuta.

Janë të mira për ata që nuk hanë gluten, të cilët janë në dietë keto ose hanë ushqim me pak kalori.

Ju bëftë mirë,

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments