Tuesday, May 21, 2024
HomeLajmeKosovaFlamuri i Kosovës dhe ai Dardan në ceremoninë e inaugurimit të Vjosa...

Flamuri i Kosovës dhe ai Dardan në ceremoninë e inaugurimit të Vjosa Osmanit si presidente

Ka filluar ceremonia e inaugurimit të Vjosa Osmanit si Presidente e Republikës së Kosovës.

Në ceremoni janë duke marrë pjesë ambasadorë të disa vendeve, kryeministri Albin Kurti dhe anëtarë të kabinetit qeveritar.

Vëmendje në këtë ceremoni ka marrë edhe vendosja e flamurit Dardan afër flamurit të Kosovës.

Gjatë ditës janë paraparë janë paralajmëruar disa aktivitete të Osmanit, përfshirë këtu edhe homazhe.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments