Friday, April 19, 2024
HomeSportConte do të fitojë rritje page dhe zgjatje të kontratës

Conte do të fitojë rritje page dhe zgjatje të kontratës

Interi thuhet se është i gatshëm t’i ofrojë Antonio Contes një zgjatje të kontratës, edhe nëse paga e tij rritet automatikisht në fund të sezonit.

Nerazzurët kanë një epërsi prej tetë pikësh ndaj Milanit të vendit të dytë, por me një lojë në dorë.

Ata janë afër fitimit të titullit të tyre të parë në Serie A që nga viti 2010, duke i dhënë fund dominimit të brendshëm të Juventusit.

Kontrata e ish-shefit të Chelsea dhe Juventus skadon në qershor 2022, por sipas Gazzetta, Nerazzurri janë të vendosur që t’i ofrojnë trajnerit të tyre një zgjatje të kontratës.

Conte është në një marrëveshje 12 milionë euro në vit në Inter dhe sipas raportit paga e tij do të rritet automatikisht në 13.5 milionë euro duke filluar nga vera.

Sidoqoftë, Interi do të ulet me trajnerin e tyre për të negociuar zgjatjen e kontratës së tij në fund të sezonit.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments