Saturday, June 12, 2021
HomeBotaBiden te Mbretëresha e Anglisë, presidenti i 12-të amerikan që takohet me...

Biden te Mbretëresha e Anglisë, presidenti i 12-të amerikan që takohet me monarken

Mbretëresha e Anglisë do të presë presidentin amerikan Joe Biden dhe zonjën e parë Jill Biden në rezidencën e saj javën e ardhshme, konfirmoi Buckingham Palace.

Takimi do të mbahet në kështjellën Windsor më 13 qershor, në ditën që Biden do të shkelë në Britani për të nisur takimet në Samitin e G7.

Biden do të jetë presidenti i 12-të që takohet me Elisabeth II që prej ngjitjes së saj në fron.

Në vitin 2019 ajo u takua për herë të fundit me një president amerikan, kur priti në Buckingham Palace Donald dhe Melania Trump.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments