Thursday, February 29, 2024
HomeLajmeKosovaBekim Jashari dhe Halil Kastrati i shkojnë në zyrë Kurtit

Bekim Jashari dhe Halil Kastrati i shkojnë në zyrë Kurtit

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka pritur neë zyreën e tij kryetarin e komuneës së Skenderajt, Bekim Jasharin, bashkë me humanistin, Halil Kastrati.

Gjatë këtij takimi, Jashari ka uruar Kurtin për marrjen e detyrës si dhe për ndërtimin e institucioneve teë dala nga zgjedhjet e 14 shkurtit. Jashari po ashtu shprehu vullnetin për vazhdimin e bashkëpunimit duke vënë në rend të parë interesin shtetëror.

“Kryeministri Kurti e falënderoi kryetarin Jashari për urimet dhe riktheksoi përkushtimin për forcimin e bashkëpunimit mes pushtetit qendror dhe lokal. Kreu i ekzekutivit bashkë me të parin e komunës biseduan mes tjerash edhe për koordinimin e veprimeve, me qëllim të përballimit të situatës së krijuar si pasojë e pandemisë COVID-19”, thuhet në njoftimin për media.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments