Tuesday, April 16, 2024
HomeLajmeKosovaBashkëshortja e Agim Ramadanit publikon hartimin e tij të fundit në 58...

Bashkëshortja e Agim Ramadanit publikon hartimin e tij të fundit në 58 vjetorin e lindjes

3 maj 1963 shënon datën e lindjes së heroit, Agim Ramadani.

 

Në 58 vjetorin e lindjes, bashkëshortja e tij Shukrije Ramadani, e ka publikuar hartimin e tij të fundit nga shkolla e mesme.

“Sot është ditëlindja jote e 58,Gimi jem,apo e 22 si hero i atdheut!Në gjurmim kujtimesh nga ato pak dokumente e foto të rinisë që kanë shpëtuar nga dora barbare kam gjetur hartimin e fundit nga shkolla e mesme,ku profesoresha Shejnaze Elezi të noton me 5 plus. Sot do ta ndajë me ju miq të nderuar,me ju që çmoni Agimin dhe vlerat e lirisë!”.

Agim Ramadani i njohur si “Katana” ra në altarin e lirisë më 11 prill 1999 në Junik në vendin e quajtur “Rrasa e Zogut”.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments