Sunday, July 14, 2024
HomeBotaTë shtëna me armë zjarri brenda një kazinoje në SHBA, dy të...

Të shtëna me armë zjarri brenda një kazinoje në SHBA, dy të vdekur dhe një i plagosur, policia ekzekuton agresorin

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme në Kazino Oneida pranë Green Bay, Wisconsin, SHBA.

CNN raporton se dy persona kanë vdekur dhe një i tretë ka mbetur i plagosur, pasi një person i paidentifikuar ka hyrë në ambientet e kazinos dhe ka qëlluar me armë zjarri.

“Raportohet se personi që agresori kishte për shënjestër nuk ishte në kazino në atë kohë, kështu që ai në vend të kësaj qëlloi “bashkëpunëtorët e shënjestrës”, tha toger Kevin Pawlak i Zyrës së Sherifit të Qarkut Brown.

“Policia më pas qëlloi dhe vrau personin e armatosur, për të cilin hetuesit dyshojnë se ishte në një marrëdhënie me një punonjëse në restorantin Duck Creek brenda Radisson Hotel & Qendra e Konferencave e bashkangjitur me kazinonë”, tha Pawlak.

Autoritetet thanë se kjo ngjarje nuk përbën kërcënim për komunitetin.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments