Wednesday, May 12, 2021
HomeSportSondazhi i UEFA-s: Tifozët besojnë se Real Madridi do ta fitojë Champions...

Sondazhi i UEFA-s: Tifozët besojnë se Real Madridi do ta fitojë Champions Leaguen

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ka bërë një sondazh ku ka pyetur tifozët se kush do ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë edicion.

Chelsea, Manchester City, Paris Saint-Germain dhe Real Madridi janë ende në garë, teksa janë zhvilluar edhe ndeshjet e para gjysmëfinale.

Më së shumti vota ka marrë Real Madridi, 29% të totalit, i ndjekur nga Man City 26%, Chelsea 24% dhe PSG me 21%.

Në takimet e para gjysmëfinale Real Madridi barazoi 1:1 në shtëpi me Chelsean, kurse Manchester City e mposhti në “Parc des Princes” PSG-në me rezultat 1:2.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments