Sunday, July 14, 2024
HomeTjeraKuzhinaRecete e thjeshtë e makaronav

Recete e thjeshtë e makaronav

Nëse e ndatë mendjen që sot në drekë të gatuani një recetë të thjeshtë makaronash, sugjerimet tona janë:

Makarona penne me salçiçe dhe rukola

Përbërësit:
– 120 g makarona pene
– 120 g salçiçe të freskët
– 1 thelpi hudhër
– ½ gotë me verë të bardhë
– 8 domate të vogla
– 1 kupë me rukola
– 4 lugë parmigiano
– kripë
– piper
– vaj ulliri

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments