Saturday, June 12, 2021
HomeSportRasti i dytë tek Suedia, Svanberg rezulton pozitiv me COVID-19

Rasti i dytë tek Suedia, Svanberg rezulton pozitiv me COVID-19

Futbollisti i Kombëtares së Suedisë, Mattias Svanberg ka rezultaur pozitiv me COVID-19.

 

Pak më parë, ishte Kulusevski i cili rezultoi pozitiv dhe tani panika ka kapluar kampin stërvitor të Suedisë, pasi edhe futbollisti Svenberg ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Mattias Svenberg është rasti i dytë gjatë ditës së sotme që rezulton pozitiv tek Suedia.

Ai i është nënshtruar menjëherë karantinimit, por tani ekziston rreziku që futbollistët te kenë infektuar bashkëlojtarët e tyre. Kjo gjë mund të rrezikojë të gjithë Kampionatin Evropian të Suedisë.

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments