Friday, May 17, 2024
HomeLajmeKosovaRast i rëndë në Deçan, varet në litar një person për shkak...

Rast i rëndë në Deçan, varet në litar një person për shkak të fajdes, e shpëton familjari në momentet e fundit

Një rast i rëndë ka ndodhur dje në fshatin Irzniq të Deçanit. Një person ka tentuar vetvrasjen.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se I.Dervishaj është varur në litar në shtëpinë e tij.

Para se të kryente aktin, deçanasi i ka lënë një amanet një familjari që ndodhet në një shtet të huaj. Me të pranuar mesazhin, mërgimtari ka njoftuar familjarët për aktin e tij.

Një nga familjarët ka arritur të gjej të varur në litar qytetarin në fjalë duke e shpëtuar nga vdekja në momentet e fundit të jetës. I njëjti është dërguar në spital dhe po trajtohet nga plagët e marra.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur I.Dervishaj ishte në borxhe të mëdha për shkak të fajdeve dhe për këtë arsye ka tentuar të privoj veten nga jeta.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments