Saturday, May 18, 2024
HomeLajmeKosovaPrindon Sadriu i gëzohet çmimit që e mori Presidentja: Krenar me ty

Prindon Sadriu i gëzohet çmimit që e mori Presidentja: Krenar me ty

Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani i është ndarë çmimi Evropian nga shoqëria Coudenhove-Kalergi.

Për këtë ka reaguar edhe bashkëshorti i saj, Prindon Sadriu, zotëriu i parë i vendit.

Ai e ka krahasuar Osmanin me personalitete të ndryshme të shquara që e kanë fituar çmimin.

Çfarë kanë të përbashkët Ronald Reagan, Helmut Kohl, Otto von Habsburg, Angela Merkel, Ibrahim Rugova dhe Vjosa Osmani? Ata të gjithë janë nominuar dhe nderuar si fitues të Çmimit Pan-Europa. Jashtëzakonisht krenar me ty Vjosa Osmani”, ka shkruar ai në “X”.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments