Thursday, April 18, 2024
HomeSportPërfundon pjesa e parë: Liverpooli në epërsi të dyfishtë ndaj Watfordit

Përfundon pjesa e parë: Liverpooli në epërsi të dyfishtë ndaj Watfordit

Ekipi i Jurgen Klopp është duke shkëlqyer pas 45 minutave të para.

Liverpooli e ka mbyllur pjesën e parë në epërsi 0-2 ndaj Watfordit, shkruan lajmi.net.

Mysafirët nga fillimi ishin shumë më të mirë dhe arritën të zhbllokojnë ndeshjen në min e 9′ përmes Sadio Manes pas asistimit të Mohamed Salah.

Video Player

00:00
00:37

“The Reds”, vazhduan me dominim duke mbajtur posedimin e topit pothuajse tërë kohën, ndërsa arritën të dyfishojnë epërsinë në min e 37′ përmes Roberto Firminos.

Liverpool dominoi totalisht gjatë kësaj pjese të parë, ndërsa Watford nuk tregoi pothuajse asgjë.

00:00
00:35

Me këtë rezultat tani ekipi i Klopp del përkohësisht në pozitën e parë, megjithatë mbetet të shihet si do të rrjedhin 45 minutat e dyta.