Tuesday, April 16, 2024
HomeLajmeKosovaParandalohet kontrabandimi i 100 mijë cigareve në rajonin e Mitrovicë

Parandalohet kontrabandimi i 100 mijë cigareve në rajonin e Mitrovicë

Njësita e Doganës ka ndaluar kontrabandimin e 100 mijë cigareve në rajonin e Mitrovicës.

Sipas komunikatës, Njësitet e anti-kontrabandës kanë identifikuar një automjet  të dyshuar të cilin e kanë ndaluar dhe pas kontrollimit janë gjetur të ngarkuara 10 paketa me cigare të kontrabanduara respektivisht 100,000 copë cigare, transmeton Indeksonline.

Automjeti si dhe cigaret e kontrabanduara janë konfiskuar gjithashtu ka filluar procedura kundërvajtëse kundrejt personit përgjegjës.

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments