Wednesday, June 12, 2024
HomeSportMike Tyson rikthehet në ring, ndeshet me youtuberin 30 vite më të...

Mike Tyson rikthehet në ring, ndeshet me youtuberin 30 vite më të ri

Ish-kampioni i botës në peshat e rënda, Mike Tyson do të kthehet në ring kundër youtuberit, Jake Paul.

Të dy janë planifikuar të përballen me njëri-tjetrin në stadiumin AT&T me kapacitet 80,000, shtëpia e Dallas Cowboys, më 20 korrik.

Lufta do të transmetohet drejtpërdrejt në Netflix, transmetimi i parë i platformës së transmetimit të një ngjarje sportive luftarake.

Paul është 30 vjet më i vogël se 57-vjeçari Tyson dhe lufta do të jetë objekt kritikash nga ata që besojnë se luftime të tilla degradojnë pozitën e boksit.

Megjithatë, pak mund të mohojnë se janë fitimprurës: Paul fitoi rreth 9 milionë dollarë nga një humbje vitin e kaluar ndaj boksierit dhe yllit të realitetit televiziv Tommy Fury.

Meçi i korrikut ka të ngjarë t’i pasurojë më shumë se aq dy protagonistët.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments