Sunday, July 14, 2024
HomeSportMediumi italian: Xhaka nuk i la lojtarët tanë ta prekin topin

Mediumi italian: Xhaka nuk i la lojtarët tanë ta prekin topin

Kombëtarja e Zvicrës fitoi dje ndaj Italisë me rezultatin 2-0, për të kaluar në çerekfinale të Euro2024.

Freuler dhe Vargas realizuan golat në këtë sfidë, për të eliminuar kampionin aktual të Europës

Mediumi italian, Tuttomercatoweb, shkruan se Xhaka dhe Freuler e dominuan ndeshjen e djeshme.

“Freuler dhe Xhaka dominuan ndeshjen e djeshme ndaj Italisë, në një ndeshje që asnjëherë nuk ishte realisht në diskutim. Freuler, përveç golit të hapjes, e certifikoi paraqitjen me një ecuri të vazhdueshme, së bashku me Xhakën që nuk i la lojtarët tanë të preknin topin. Formë e shkëlqyer fizike dhe tani në çerekfinale zviceranët duan të vazhdojnë kështu”, shkruhet në postimin e Tuttomercatoweb.

Kujtojmë se Zvicra do përballet në çerekfinale me fituesin e duelit Angli – Sllovaki.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments