Tuesday, May 11, 2021
HomeSportMahrez: Lojtarët e PSG-së u çmendën, filluan të na shkelmojnë

Mahrez: Lojtarët e PSG-së u çmendën, filluan të na shkelmojnë

Ylli i Manchester City, Riyad Mahrez, i ka kritikuar lojtarët e Paris Saint-Germain se nuk luajtën ndershëm në humbjen 2:0 në Ligën e Kampionëve, duke thënë se “atyre iu acaruan nervat aq shumë saqë filluan të na shkelmojnë”.

Mahrez i shënoi të dy golat e fitores në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale në Etihad të martën, duke i ndihmuar City ta mposhtë PSG-në me rezultat të përgjithshëm 4:1.

Kontributi i madh i Mahrezit në të dy ndeshjet gjysmëfinale i ndihmoi City-t ta arrijë finalen e parë në historinë e klubit.

Me kalimin e kohës në Etihad, lojtarët e PSG-së filluan të acarohen dhe bënë një varg ndërhyrjes së ashpra.

Angel Di Maria u përjashtua direkt me karton të kuq pasi e shkelmoi Fernandinhon.

Duke folur pas ndeshjes, Mahrez tha: “Ishte një ndeshje e mirë. Nuk e filluam mirë përsëri, nuk luajtëm mirë në pjesën e parë por e shënuam golin dhe pastaj u ndjemë më rehat”, tha Mahrez për BR Sport.

“Në pjesën e dytë luajtëm mirë dhe kemi mundur të shënonim më shumë. Atyre iu acaruan nervat dhe filluan të na shkelmonin, por pas kartoni të kuq ishim më rehat”, shtoi ai.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments