Saturday, June 12, 2021
HomeSportLukaku arrin kuotën e 60 golave me Kombëtaren e Belgjikës

Lukaku arrin kuotën e 60 golave me Kombëtaren e Belgjikës

Sulmuesi, Romelu Lukaku mbrëmë ka realizuar golin e tij të 60-të personal me kombëtaren e tij, në ndeshjen kundër Kroacisë.

 

Lukaku, realizoi mbrëmë në min 38’ në miqësoren mes Belgjikës dhe Kroacisë, gol ky që ishte i 60-ti për bomberin me fanellën e Belgjikës.

28- vjeçari, ka arritur të realizojë 60 gola me Blegjikën në 93 ndeshje të zhvilluara.

Belgu, ka arritur shifrën e 60 golave me ombëtaren e tij më shpejtë se sa futbollistë si: Messi, Ronaldo, Suarez, Ibrahimovic, Lewandowski, Klose, Drogba, Neymar, të cilëve ju kanë nevojitur më shum ndeshje për të realizuar 60 gola me kombëtaret e tyre.

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments