Monday, November 29, 2021
HomeLajmeKosovaKy do të jetë moti për ditën e zgjedhjeve

Ky do të jetë moti për ditën e zgjedhjeve

Përgjatë ditës së diel, është paraparë të mbahet mot i vranët me intervale të shkurta dielli, sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.

“Vranësirat herët në mëngjes vende-vende mund të sjellin ndonjë rigë të dobët, por pjesa dominuese e ditës do të jetë pa reshje dhe me rritje të lehta të temperaturave maksimale”, thuhet në njoftim.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare. Java e ardhshme parashihet me rritje të ndjeshme të temperaturave maksimale.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments