Monday, May 20, 2024
HomeTop LajmetKurti deri tani ka emëruar 15 zëvendësministra

Kurti deri tani ka emëruar 15 zëvendësministra

Të martën, kryeministri Albin Kurti ka emëruar katër zëvendësministra.

Dukagjin Popovcin e ka emëruar zëvendësministër të Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Shemsi Sylën, zëvendësministër të Mbrojtjes, Linda Çavdarbashën, zëvendësministre të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës dhe Imri Demelezin, zëvendësministër të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural.

Deri m​ë tani, me vendim të Kryeministrit të Republikës së Kosovës, janë emëruar 15 zëvendësministra.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments