Sunday, June 13, 2021
HomeSportKosova triumfoi ndaj Qipros në konkurrencën e femrave në hendboll

Kosova triumfoi ndaj Qipros në konkurrencën e femrave në hendboll

Kombëtarja e Kosovës në hendboll në konkurrencën e femrave ka korrur fitoren e parë.

 

Kosova ka mposhtur Qipron në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Euro 2022” në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Kosova është në grup me Portugalinë, Luksemburgun dhe Qipron.

Pas fitores, Kosova dhe Portugalia kanë nga një fitore në grup, ndërsa Qipro dhe Luksemburgu mbajnë vendin tre dhe katër.

Pas Qipros, tani Kosova do të përballet me Portugalinë dhe Luksemburgun.

Rezultati përfundimtar, Kosova 30-21 Qipro.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments