Thursday, May 13, 2021
HomeLajmeKosovaKonjufca homazhe tek busti i Besim Ndrecajt: Ai i parapriu rezistencës aktive...

Konjufca homazhe tek busti i Besim Ndrecajt: Ai i parapriu rezistencës aktive që pasoi me Luftën Çlirimtare

Kryeparlamentari Glauk Konjufca po qëndron në qytetin e Suharekës nga ku po bën homazhe dhe përkujton të rëndët për liri.

Ai  i shoqëruar nga nënkryetarja e Komunës së Therandës dhe deputeti Salih Zyba, sot bënë homazhe tek busti i Besim Ndrecajt.

 

Kryeparlametari Konjufca në një fjalë rasti tha që akti heroik i Besimit i parapriu rezistencës aktive të popullit shqiptar e që me pas pasoi Lufta Çlirimtare

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments