Monday, June 14, 2021
HomeBotaIzraeli shfuqizon pothuajse të gjitha masat kundër koronavirusit

Izraeli shfuqizon pothuajse të gjitha masat kundër koronavirusit

Izraeli i ka hequr pothuajse të gjitha kufizimet e vendosura për ta luftuar përhapjen e koronavirusit pas një reduktimi të ndjeshëm të rasteve të reja ditët e fundit.

Sipas një njoftimi të ministrisë së shëndetësisë të martën, rregulloret brenda të ashtuquajturës pasaportë të gjelbër skadojnë të njëjtën ditë. Kjo do të thotë që në të ardhmen institucionet publike do të jenë të hapura për të vaksinuarit dhe jo të vaksinuarit.

Nuk do të jetë më e nevojshme të paraqitet as dëshmi vaksinimi. Të gjitha kufizimet për hyrjen në ndeja, dyqane dhe restorante po hiqen.

Por detyrimi për të mbajtur maska ​​në ambiente të mbyllura mbetet në fuqi tani për tani. Disa kufizime do të vazhdojnë të zbatohen me hyrjen në Izrael.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments