Thursday, February 22, 2024
HomeLajmeKosovaIHMK parashikon motin për ditën e nesërme

IHMK parashikon motin për ditën e nesërme

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar motin për ditën e nesërme (e diel).

Sipas IHMK’së, në Kosovë do të mbizotërojë mot me diell dhe me vranësira. Instituti Hidrometerologjik bëri me dije se temperaturat minimale do shkojnë nga 10-14 gradë Celcius, ndërsa ato maksimalet 23-25 gradë Celcius.

“Të dielën do të mbajë mot me diell dhe vranësira. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.

“Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-9 m/s”, shtohet tutje.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments