Wednesday, November 29, 2023
HomeLajmeKosovaHaxhiu paralajmëron fletërreshtim ndërkombëtar ndaj Milan Radojiçiqit

Haxhiu paralajmëron fletërreshtim ndërkombëtar ndaj Milan Radojiçiqit

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka paralajmëruar fletërreshtim ndërkombëtar për nënkryetarin e Listës Serbe, Milan Radojiçiq, udhëheqës i grupit kriminal për aktet terroriste të 24 shtatorit në Banjskë, por dhe vepra tjera penale.

Këtë ajo e tha sot në një përgjigje për Klanin, teksa u shpreh se lidhur me aktet terroriste të Radojiçiqit, do të veprojnë pa vonesa.

”Atëherë bazuar në legjislacionin në fuqi, Prokuroria e Specializuar e Republikës së Kosovës (PSRK), parashtron kërkesë për fletërreshtim ndërkombëtar”.

”Kërkesa drejtohet në Gjykatë dhe më pas adresohet përmes Ministrisë së Drejtësisë”.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments