Sunday, July 14, 2024
HomeTop LajmetHapen dy ekspozita në Prishtinë për demonstratat e vitit 1981

Hapen dy ekspozita në Prishtinë për demonstratat e vitit 1981

Agjencia Shtetërore e Arkivave e Kosovës ka hapur ekspozitën “Vullkani” i Republikës, për nder të 40-vjetorit të demonstratave të viti 1981.

Kjo Agjenci në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë ka hapur sot edhe ekspozitën “70 vjet Arkiv”.

Në këto dy ekspozita shihen dokumentarë të vjetër që paraqesin vlerat dhe fragmente të aktgjykimeve të ndryshme që organet gjyqësore të kohës u kanë shqiptuar organizatorëve të demonstratave.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments