Tuesday, May 11, 2021
HomeSportGolden Eagle Ylli shkruan histori, kualifikohet në finale për herë të parë

Golden Eagle Ylli shkruan histori, kualifikohet në finale për herë të parë

Golden Eagle Ylli ka arritur që të mposht KB Rahovecin me rezultat 85-72, për të arritur kështu në finalen e Supërligës së Basketbollit të Kosovës.

 

Ylli ka arritur që të fitojë 3-2 seritë gjysëmfinale dhe kësisoj të arrij kualifikimin në finalen e Superligës.

Klubi nga Suhareka është duke shijuar suksese të jashtëzakonshme këtë sezon, ku tani prite të luftojë edhe për finalen e madhe.

Megjithatë, akoma nuk dihet se kush do të jetë finalisti i dytë dhe kundërshtari i Yllit në finale, pasi ndeshja mes KB Ponte Prizrenit dhe KB Pejës është shtyrë.

Pas fitore, Golden Eagle Ylli ka reaguar në rrjetin e tyre social ‘facebook’, duke uruar kundërshtarin për lojën.

Perfundon ndeshja

Rahoveci 7️⃣2️⃣-8️⃣5️⃣ Golden Eagle Ylli

Jemi finalist i Superliges se Kosoves ne Basketboll per…

Posted by K.B. Golden Eagle YLLI on Tuesday, May 4, 2021

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments