Saturday, June 12, 2021
HomeLajmeKosovaBesnik Tahiri: Pa luftë, nuk merren Presheva, Medvegja e Bujanoci

Besnik Tahiri: Pa luftë, nuk merren Presheva, Medvegja e Bujanoci

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, është shfaqur ashpër kundër idesë së shkëmbimit të territoreve.

Ai madje tha se Presheva, Medvegja e Bujanoci, s’mund t’i bashkohen Kosovës, pa luftë.

”Kjo punë nuk është me lujt ‘puzzle’”.

”Në këtë shtet ka një histori. Riorganizimi territorial është eksperimenti më i gabueshëm, ka qenë projekti i parë i kryeministrit serb Zoran Gjingjiq”.

”Shkëmbimi territorial, është gabimi më fundamental që i bëhet kombit shqiptar, dhe këtij shteti. Kjo është Kosova”, ka deklaruar Tahiri në Rubikon.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments